Druty proszkowe
Druty proszkowe stosowane są w 80% w spawaniu pozycyjnym i w 20% w pozycji podolnej, cenione za dużą wydajność w spawaniu pozycyjnym, gładkie lico spoiny, właściwy profil spoiny pachwinowej, jak również dobre własności mechaniczne.
Drut rdzeniowy - zastosowanie
Druty rdzeniowe rutylowe przeznaczone głównie do spawania pozycyjnego, żużel bardzo łatwy do usunięcia. Szybkie krzepnięcie żużlu pozwala na spawanie we wszystkich pozycjach prądem o wysokim natężeniu, co daje w efekcie wysoką wydajność produkcji. Szeroki zakres stosowania pozwala na łatwe modyfikowanie parametrów. Niektóre druty proszkowe przeznaczone są do spawania prądem o bardzo wysokim natężeniu ( średnice 1,6 lub 2,4 mm ), z zachowaniem ważnych parametrów procesu ( w szczególności usuwanie żużlu i profili spoiny pachwinowej ). Spawanie drutami proszkowymi nie wymaga specjalnych urządzeń i jest to jedna z wielu zalet tego spoiwa.
Drut proszkowy z rdzeniem metalicznym charakteryzuje się brakiem żużla i bardzo małymi odpryskami które z kolei bardzo łatwo usunąć.
Zalety drutu rdzeniowego w stosunku do drutu pełnego:
1. szybkość spawania – prawie dwukrotnie wyższa
2. mała ilość odprysków, a powstałe są bardzo łatwo usuwalne
3. gładkie lico spoiny
4. wyższe własności spoiny
5. lepsze przetopy
6. stosowanie dwutlenku węgla, a nie mieszanki jak przy drucie pełnym.
W naszym sklepie znajdziesz też takie akcesoria jak elektrody spawalnicze - sprawdź ofertę!